Vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje portfolio svých elektronických titulů

Praha, 25. května 2011 – Vydavatelství Mladá fronta připravilo časopis VTM ve formátu pro elektronické čtečky. Vydavatelství také nově představilo v prostředí Apple iPad časopis F.O.O.D. společně s digitální kuchařkou Recepty.cz. Digitální časopis DIGIfoto aktuálně doplní portfolio vydavatelství Mladá fronta na App Store, kde jsou již od ledna 2011 k dispozici digitální časopisy Computer a ForMen. Novinku také připravuje sedm elektronických knižních titulů.

Divize Online vydavatelství Mladá fronta připravila nový formát časopisu VTM. Digitální časopis VTM je nyní každý týden ke stažení pro Amazon Kindle a aplikaci iBooks v iPadu či iPhonu. Formáty MOBI nebo EPUB však zvládne přečíst téměř každá čtečka. Každý týden je tak k dispozici nová „kniha“ z článků vydaných na VTM.cz. Obsah pro čtečku (Kindle), iPad či iPhone je možné stáhnout přes webové stránky www.vtm.cz/ebooky

Digitální časopis F.O.O.D. ve své iPad verzi nabízí interaktivitu, snadné vyhledávání a především nadstandardní čistotu a hloubku fotografií, které dávají vyniknout úsilí, které jejich přípravě celý redakční tým věnuje. Recepty.cz jsou nově ke stažení jako digitální kuchařka v aplikaci pro Apple iPad. Nabízí snadné vyhledávání v databázi více než 20 000 receptů, které si uživatelé mohou vyhledat podle různých a vzájemně kombinovatelných kritérií. V iPadu je nejvíce ceněna možnost zobrazení receptu v „cooking mode”, kdy aplikace chytře pomůže přímo v kuchyni při přípravě receptu. Po uvaření se recept automaticky ukládá do seznamu vyzkoušených. Recepty.cz se aktuálně drží jako TOP neplacená aplikace v českém App Store a již je připravena její další verze, která bude obsahovat i možnost přihlášení a práce s vlastními recepty, komentáři a hodnocením. K dispozici bude i malá aplikace pro iPhone pro rychlé nakupování podle vytvořeného nákupního seznamu.

Verze časopisu DIGIfoto pro iPad, kterou připravila divize Časopisy, je obsahově shodná s tištěným časopisem, ovšem k dispozici je v jiném layoutu, optimalizovaném pro iPad. Navíc zde najdete množství interaktivních prvků a bonusové materiály, zejména více fotografií u článků a recenzí, dále pak větší množství grafů, demosnímků a videí. Nejobsáhlejší tuzemský fotomagazín tak následuje další tituly z vydavatelství. Model distribuce je naprosto shodný: čtečka a ukázkové číslo jsou zdarma – již nyní je můžete stahovat – běžná čísla DIGIfota pak budou postupně v App Store ke koupi za 1,59 eura. Oproti stánkovému prodeji jde o výhodnou, zhruba třetinovou cenu, obsah ale samozřejmě bude shodný, naopak ještě o něco rozšířenější. Prvním „ostrým“ vydáním bude červnové DIGIfoto.

Digitální časopisy vydavatelství lze číst off-line. Uživatel si pomocí internetového připojení vybraný časopis pouze stáhne, následně si je v iPadu může číst bez internetu. Pokud budou časopisy zabírat datový prostor v iPadu, může je uživatel smazat, aniž by o ně přišel. V knihovně je umístěno tlačítko „Archive“, které uvolní místo v paměti iPadu. V budoucnu si uživatel bude moci časopis kdykoli stáhnout, aniž by za něj znovu platil. Koupě vydání je vázána na App Store účet a uživatel koupené vydání může stáhnout znovu i do jiného zařízení.

Divize Knihy od června 2011 přichází se sedmi knižními tituly, které bude možné si stáhnout v aplikaci App Store pro Apple iPad. Všechny knihy jsou ke koupi za 3,99 eura.

  • 1. Božena Svárovská – Deník odbarvené blondýny I. (ke stažení zdarma)
  • 2. Božena Svárovská – Deník odbarvené blondýny II.
  • 3. Arnošt Lustig – Dívka s jizvou
  • 4. Pavel Tomeš – Facky z Marsu
  • 5. Ladislav Špaček – Malá kniha etikety pro manažery
  • 6. Miloš Kratochvíl – Pachatelé dobrých skutků: Puntíkáři
  • 7. Příliš snadná vražda – české detektivní povídky – deset povídek od deseti různých autorů
zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X