Mladá fronta Sedmička se stává celostátním týdeníkem a mění periodicitu regionálních mutací

Praha, 23. června 2011 - Týdeník Mladá fronta Sedmička od července 2011 dále posílí svůj celostátní charakter. Distribuce týdeníku se rozšířila z původních přibližně patnácti set distribučních míst v 27 největších městech ČR na více než sedmnáct tisíc míst v celé republice. Regionální bezplatný týdeník Mladá fronta Sedmička šířený do stojanů bude nadále vycházet v deseti nejsilnějších regionech ČR. V ostatních regionech budou místní zprávy a inzerce distribuovány s měsíční periodicitou.

Týdeník Mladá fronta Sedmička dále posílí placenou formu distribuce. „Naše rozhodnutí podpořil fakt, že jsme během posledního čtvrtroku testovali placenou distribuci listu a zvýrazňovali jeho celostátní lifestylový charakter,“ uvedl ke změnám generální ředitel vydavatelství Mladá fronta David Hurta. V deseti ekonomicky nejsilnějších regionech ČR bude nadále paralelně vycházet i bezplatná Sedmička šířená do stojanů a v ostatních regionech budou regionální zprávy a inzerce distribuovány s měsíční periodicitou.

Z výzkumů vychází, že čtenáři na týdeníku Mladá fronta Sedmička nejvíce oceňují čtení pro celou rodinu a podrobný televizní program. Zprávy ze svého okolí jsou zvyklí čerpat z internetu www.sedmicka.cz a tištěná podoba je již spíše doplňuje. „S počtem mutací jsme připraveni v budoucnu daleko více pracovat podle síly lokálních inzertních trhů,“ dodal David Hurta.

Týdeník Mladá fronta Sedmička nadále povede Roman Stolejda, redakci dále vede Pavel Macků. S posílením celostátního charakteru souvisí centralizace a zefektivnění činnosti redakcí. Výsledkem je sestavení dvou editorských center v Praze a v Brně.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X