Vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje nabídku časopisů ve formátu PDF

Praha, 22. července 2011 – Vydavatelství Mladá fronta v divizi Časopisy rozšířilo svoji nabídku časopisů distribuovaných elektronicky ve formátu PDF. Nově mohou čtenáři zakoupit elektronické předplatné časopisů ForMen, Lidé a Země, Maminka a Strategie.

Časopisy v PDF je možné získat na adrese http://www.zive.cz/archivcasopisu/ v rámci běžného předplatného nebo elektronického předplatného. V obou případech získá čtenář na rok přístup do elektronického archivu časopisu ve formátu PDF. Po celou dobu může stahovat nejen nová čísla, která se v archivu objevují dokonce i několik dní před oficiálním vydáním v prodejní síti, ale i libovolná starší.

V nabídce už dříve byly časopisy Computer, DIGIfoto, Mobility a Jak na počítač. Formát PDF je možné číst jak na běžných počítačích, tak v mnoha typech čteček. Časopis Computer dokonce vychází ve dvou verzích: barevná v běžné kvalitě je určena pro počítače s Windows, Mac OS, Linuxem a výkonné tablety, černobílá verze v nižší kvalitě je optimalizovaná např. pro čtečku Amazon Kindle.

Přístup do archivu je pro běžné předplatitele zdarma. Je také možné zakoupit elektronické předplatné, které je výrazně levnější než běžné „papírové“ předplatné. Tito předplatitelé dokonce nejsou ochuzeni ani o DVD nebo CD, která bývají součástí časopisů Computer a Jak na počítač – získají totiž heslo do archivu DVD/CD, kde si mohou veškerý obsah stáhnout, včetně plných verzí vybraných programů.

Časopisy v PDF jsou speciálně označeny, aby kdykoli bylo možné zjistit, kdo je zakoupil. Tím účinně bráníme pirátství, neboť předplatitel, který nelegálně sdílí jím stažená PDF, ihned přijde o své předplatné a v případě, že způsobí škodu, je hnán k odpovědnosti.

Vydavatelství Mladá fronta tak dále rozšiřuje svoje aktivity v oblasti elektronické distribuce časopisů. Kromě časopisů v PDF také nabízí speciální vydání časopisů ve formátu pro tablet Apple iPad. V současnosti jsou to časopisy ForMen, Computer, F.O.O.D. a DIGIfoto, Lidé a Země a připravuje se časopis Sluníčko.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X