Vydavatelství Mladá fronta realizuje nový charitativní projekt

Praha, 29. července 2011 – Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy připravily nový charitativní projekt na podporu dětí v dětských domovech. Divize Knihy přichystala v rámci charitativní akce s názvem Knihy pomáhají dětem několik stovek vybraných knižních titulů do zvýhodněného prodeje.

Za každou prodanou knihu za symbolickou cenu přispěje vydavatelství finanční částkou 5 Kč na podporu dětí ve vybraných dětských domovech, s nimiž vydavatelství Mladá fronta již dlouhodobě spolupracuje. Finanční výtěžek věnuje vydavatelství na zájmové vzdělávání dětí, jako je výuka jazyků, tance, hry na hudební nástroj anebo fotografický kroužek. Uvedený projekt tak navazuje na předešlé úspěšné charitativní aktivity vydavatelství.

Prodeje knih pro charitativní účely budou vždy probíhat v rámci velkých kulturních a společenských akcí, jichž je vydavatelství Mladá fronta a její tituly mediálním partnerem. První projekt se uskuteční 7. září 2011 v rámci akce Jičín - město pohádky. Ke koupi zde bude takřka 600 knih různých žánrů, zastoupeny budou i žádané dětské tituly. Knihy budou ke koupi v areálu ve speciálním stanu vydavatelství.

Vydavatelství Mladá fronta tak dále rozvíjí dosavadní charitativní aktivity, které realizuje spolu se svými zaměstnanci. Stávající podpora dětí v dětských domovech byla založena především na dobrovolnických aktivitách. Vydavatelství připravilo v průběhu předešlých měsíců několik zábavních akcí pro děti, které se uskutečnily přímo ve vybraných dětských domovech, opakovaně byly děti pozvány na slavnostní filmové premiéry, předáno jim bylo mnoho dárků, časopisů a knih.

V navazujícím jednorázovém charitativním sponzorském projektu byla zaměstnanci vydavatelství nashromážděna a na charitativní účely předána finanční částka 187 758 Kč.

373/796/1-charita_obr.png

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X