Vydavatelství Mladá fronta připravilo deník Mladá fronta E15 pro iPad a Kindle

Praha, 8. srpna 2011 - Deník Mladá fronta E15 je nyní v přizpůsobené formě k dispozici všem majitelům tabletů Apple iPad a čteček Amazon Kindle.

Deník Mladá fronta E15, který nabízí aktuální zpravodajství s ekonomickým pohledem a další čtení pro volný čas, je tak zdarma k dispozici na všech dostupných druzích distribučních platforem. Tištěný na papíře vychází od konce roku 2007, na webu je ke stažení v PDF formátu od roku 2008, v telefonech Apple iPhone od léta 2010 a nově od uplynulého víkendu i na tabletech a čtečkách elektronických knih.

Podle Petra Bednáře, ředitele divize Online, byla hlavním kritériem při tvorbě aplikace přehlednost a jednoduchost. „Oproti jiným obdobným projektům jsme na minimum omezili počet lišt, tlačítek a dalších prvků, které mohou při prohlížení obsahu rušit. Obsah vydání také průběžně aktualizujeme, takže čtenář má neustále k dispozici živou verzi, která se svým charakterem podobá spíše webu E15.cz,“ vysvětluje Bednář s tím, že aplikace stahuje aktuální balík zpráv každou hodinu.

Uživatelský test nové aplikace pro iPad, který uskutečnila redakce Strategie, potvrzuje především jednoduchou navigaci, čitelnost a přehlednost obsahu. Zprávy jsou řazeny ve sloupcovém formátu, který si skvěle rozumí s posuvem tažením prstu po obrazovce. Také přechod k dalším nebo souvisejícím článkům je velmi jednoduchý a funguje bezchybně.

Nová aplikace pro iPady je ke stažení na App Store, k odběru deníku Mladá fronta E15 na čtečky Kindle se můžete zaregistrovat prostřednictvím stránky www.e15.cz/Kindle.

857/809/1-e15cz.png

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X