Vydavatelství Mladá fronta rozšířilo nabídku produktů o audioknihy

Praha, 12. srpna 2011 – Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum rozšířili portfolio svých produktů o sérii audioknih.

První dvě úspěšné audioknihy Puntíkáři (Miloš Kratochvíl) a Dívka s jizvou (Arnošt Lustig) doplní další plánované novinky. Připravena k vydání je audiokniha Smrt v Benátkách (Thomas Mann) a jedna z audioknih populárního autora detektivních románů Raymonda Chandlera. O výběru titulu nakonec rozhodnou čtenáři. Na přípravě audioknih vydavatelství spolupracuje se špičkovými interprety. Volba knižních titulů, které se stanou předlohou pro realizaci audioknih, je totiž určena čtenářskou oblibou, a také záměrem představit žánrový výběr z portfolia divize Knihy.

Divize Knihy v červnu 2011 vydala také sedm knižních titulů, které je možné si stáhnout v aplikaci App Store pro Apple iPad.

Puntíkáři

Michal Souček a Filip Fialka jsou kamarádi na život a na smrt. Mají dobré srdce, a tak když mají pocit, že někdo v jejich okolí potřebuje pomoc, vrhají se do toho po hlavě. Bohužel, každá jejich snaha se vždycky nějak zvrtne, a proto místo pochval sbírají Michal s Fildou spíše černé puntíky.

Audio CD: Puntíkáři
Autor: Miloš Kratochvíl
Čte David Prachař
Doporučená cena: 199 Kč
Vazba: CD
Rozměry: 125 x 135
EAN: 8594159390027

Dívka s jizvou

Autor nám nyní předkládá svou novou prózu, která vznikla přepracováním stejnojmenné povídky. Podle této knihy připravuje režisér Milan Cieslar (mj. Krev zmizelého, Duše jako kaviár apod.) nový film. V příběhu se setkáváme s Jitkou Thelénovou, vychovávanou v Pražském ústavu pro rasově čisté dívky. Tam se dostala po smrti svých rodičů, kteří se stali obětí teroru po atentátu na Heydricha. V hlavní hrdince se sváří právě probuzená ženskost s nenávistí vůči všem, kdo se podíleli na ztrátě jejích nejbližších. Dospívající dívky se v ústavu musejí vypořádat s pevným řádem, který ve škole uplatňuje „Psí dáma“, učitelka Elsie Mayerfeldová. Zároveň jí trochu závidějí samozřejmost, s níž navazuje styky s muži. Dívka s jizvou mistrovsky líčí, jak se člověk poznamenaný těžkým osudem dokáže postavit zlu.

Audio CD: Dívka s jizvou
Autor: Arnošt Lustig
Čte: Viktor Preiss
Doporučená cena: 279 Kč
Vazba: audiokniha
Rozměry: 125 x 140
EAN: 8594159390

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X