Web Živě.cz z vydavatelství Mladá fronta slaví 15. výročí

Praha, 18. října 2011 – Web Živě.cz z vydavatelství Mladá fronta a divize Online slaví 15. výročí od svého prvního spuštění. Poprvé byl web oficiálně spuštěn společně se startem veletrhu Invex 1996, tedy v úterý 22. října 1996.

Jednalo se tehdy o zpravodajství z Invexu, které bylo umístěno na adrese Cpress.cz/invex. Dne 15. prosince 1996 byl web obsahově upraven a s novým designem spuštěn jako živé IT zpravodajství z redakce Computeru, nově na adrese Žive.cpress.cz. Typické logo Živě bylo tedy představeno s prosincovou premiérou. Doména Žive.cz byla získána až v roce 1998. Web byl tehdy vytvořený jednoduchým HTML kódem, do kterého se přímo zanášel i redakční obsah, grafika byla tvořena v programu Xara. Novinkou byl tehdy Internet Explorer 3, který nově podporoval přehrávání zvukových souborů, proto na pozadí stránky trvale běžela smyčka zvukového MIDI souboru. Jako první šéfredaktor na plný pracovní úvazek nastoupil na Živě.cz Tomáš Holčík v létě roku 1998 a pracuje pro Živě.cz dodnes jako videoeditor. Živě.cz je starší web než Google (1998), Wikipedia (2001) či Facebook (2004).
O významné pozici mezi specializovanými weby svědčí i tři opakovaná vítězství webu Živě.cz v prestižní soutěži Křišťálová lupa. Vydavatelství Mladá fronta se stalo pátým největším provozovatelem českého internetu. Divize Online kromě nově vytvořených webů do své správy získala několik webů se zajímavou doménou a v roce 2010 pak on-line divizi brněnského vydavatelství CPress Media. Strategií divize Online je vybudovat dobře vyprofilované portfolio webů ve čtyřech oblastech – technologiích a webech pro muže, portálech pro ženy, ve zpravodajství a v oblasti cestování. V současnosti vydavatelství provozuje 25 webů s návštěvností okolo dvou milionů lidí měsíčně.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X