Deník Mladá fronta E15 pořádá konferenci na téma ekologických kompenzací

Praha, 22. listopadu 2011 – Deník Mladá fronta E15 z vydavatelství Mladá fronta pořádá ve spolupráci s poradenskou společností DDeM dne 29. listopadu 2011 v Konferenčním centru TOWER již III. odbornou konferenci v rámci nepolitické komunikační platformy Leading Minds Forum (LMF). Aktuálním tématem jsou ekologické a finanční kompenzace a jejich vliv na podnikání v ČR.

V České republice jsou již řadu let do praxe zaváděna opatření, jejichž cílem je zmírnění nebo náprava škod způsobovaných podnikatelskými aktivitami na životním prostředí. Vnímání jejich potřebnosti je u investorů velmi různorodé, stejně jako u orgánů státní správy a samosprávy trvají pochybnosti o jejich faktické účinnosti. Samostatnou kapitolou je v této souvislosti diskuse o adekvátní výši finančních kompenzací za omezení, která vyplývají z realizace nejrůznějších investičních projektů.
Na konferenci se představí řečníci z řad významných investorů právě často svými projekty ovlivňujících životní prostředí, dále jako protistrana zástupci z občanských sdružení, nadací a obcí, kterých se tato problematika týká. Chybět nebudou ani zástupci z ministerstva životního prostředí a ministerstva pro místní rozvoj. Za odborné garanty se představí René Poruba z Ředitelství silnic a dálnic ČR, Jiří Dusík, partner Integra Consulting Services a Jan Dušek, ředitel Institutu aplikované ekologie – DAPHNE ČR.

Program

Veřejná správa: požadavky na kompenzační opatření, dobrovolné dohody s investory Nezávislí odborníci: metodologie a praxe kompenzačních a zmírňujících opatření, finanční kompenzace Odborná veřejnost: nové trendy, možnosti garance výsledků, efektivita výdajů Neziskový sektor: dopady reforem na hospodaření, nové příležitosti a výzvy.

Kompletní program naleznete na: http://konference.e15.cz

Konference na téma „Jak ovlivňují požadavky na ekologické a finanční kompenzace podnikání v ČR?“ získala záštitu Ministerstva životního prostředí ČR a Svazu dopravy a průmyslu ČR. Akce se dále koná za podpory Hospodářské komory ČR. Hlavním partnerem konference je společnost ČEZ a.s, oficiálními partnery jsou společnost Dalkia Česká republika, a. s. a OKD, a. s. Hlavním odborným partnerem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, dalšími odbornými partnery jsou Institutu aplikované ekologie – DAPHNE ČR a Integra Consulting Services. Konferenční platformu LMF založilo vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s poradenskou společností DDeM na jaře letošního roku. Cílem tohoto projektu je pořádat pravidelná setkání tuzemských ekonomických a politických elit.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X