Vydavatelství Mladá fronta na internetu dosáhlo dvou milionů návštěvníků

Praha 5. ledna 2012 – Podle oficiálního měření návštěvnosti českého internetu, které provádí NetMonitor, dosáhlo vydavatelství Mladá fronta v listopadu 2011 poprvé více než dvoumilionové návštěvnosti. Konkrétně weby vydavatelství v listopadu 2011 navštívilo 2 027 967 lidí. Vydavatelství Mladá fronta tím postoupilo o jedno místo v žebříčku největších provozovatelů českého internetu a potvrdilo tak příslušnost ke špičce trhu.

Od ledna loňského roku návštěvnost webů vydavatelství Mladá fronta vzrostla o 13 %, což je vysoce nad průměrem trhu. Návštěvnost nad dva miliony reálných uživatelů si podle ukazatele RUest Mladá fronta udržela i v prosinci, který standardně patří k slabším měsícům.
Rekordní návštěvnosti v listopadu 2011 dosáhly i některé konkrétní weby vydavatelství Mladá fronta. Web o počítačích a internetu Živě.cz v listopadu 2011 navštívilo 622 tisíc zájemců o svět technologií. Rekordní návštěvnost zaznamenal i web Recepty.cz s 338 tisíci návštěvníky v listopadu 2011 a 385 tisíci v prosinci 2011. To představuje dokonce 40% meziroční nárůst. O 32 % vzrostl meziročně v listopadu 2011 i ekonomicko-zpravodajský web E15.cz.
Svoji pozici mezi nejsilnějšími hráči na trhu vydavatelství Mladá fronta potvrzuje i výší inzertních výnosů. Podle AdMonitoringu si trvale udržuje čtvrtou pozici v žebříčku všech provozovatelů a svůj podíl neustále zvyšuje. Meziročně inzertní výnosy vzrostly o 60 %. Vydavatelství Mladá fronta tak potvrzuje úspěšnost svého vstupu na internetový trh před třemi lety.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X