Vydavatelství Mladá fronta má úspěch s ruskojazyčným titulem ZEN

Praha 29. dubna 2013 – Vydavatelství Mladá fronta a divize Euro E15 jako první z velkých českých vydavatelství otestovaly čtenářský segment ruskojazyčných čtenářů v Praze a dalších českých městech.

Mladá fronta oslovila ruskojazyčný segment turistů a expatů novou jazykovou verzí svého úspěšného lifestylového měsíčníku ZEN, který od roku 2010 vychází jako příloha deníku Mladá fronta E15. Titul nese název ZEN – Ruské vydání a vychází dvakrát do roka. Na začátku května oslaví svým třetím vydáním první rok existence. „Během prvního roku se inzertní výkonnost titulu ZEN – Ruské vydání zvýšila téměř třikrát,“ říká autor projektu Jan Müller. „Dosud byly na trhu pouze lifestylové ruskojazyčné magazíny od malých vydavatelů. Většina z nich nevydrží na trhu delší dobu a kvalita je kolísavá. Vydavatelství Mladá fronta je první velký vydavatelský dům, který do pokrytí stále rostoucího segmentu ruskojazyčných čtenářů investoval,“ doplnil Jan Müller.
Šéfredaktorkou ZEN – Ruské vydání je Marie Kudrnová, která jako bankéřka strávila část života v Petrohradě. Obsah ZENU připravuje ve spolupráci s redakcí českého ZENU. Náklad titulu ZEN – Ruské vydání činí 20 000 kusů. Distribuuje se na letišti v Ruzyni, např. ve VIP saloncích, dále na palubách letadel Aeroflotu a v síti luxusních hotelů a butiků v Praze, Karlových a Mariánských Lázních. V lázeňských městech je nově také k prodeji ve stáncích. „Časopis se zaměřuje na řadu témat od fashion a designu přes byznys až po publicistiku o kultuře a historii. Každý čtenář si tam tak může najít to svoje. A musím říct, že zatím máme od čtenářů samé dobré ohlasy. Navíc objem inzerce je v něm už nyní vyšší než v českém ZENU,“ uzavírá Jan Müller.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X