Vychází kniha Afrika v nás II od šéfredaktorky Lidé a Země Lenky Klicperové a manželů Šilhových

Praha 27. listopadu 2013 - Vydavatelství Mladá fronta v edici časopisu Lidé a Země vydává knihu Afrika v nás II od šéfredaktorky časopisu Lidé a Země Lenky Klicperové a manželské autorské dvojice Václava Šilhy a Olgy Šilhové. Kniha navazuje na předešlou úspěšnou publikaci Afrika v nás.

Křest knihy Afrika v nás II se uskuteční v pondělí 9. prosince 2013 v 19 hodin v Leica Gallery, Školská 28, Praha 1. Knihu pokřtí Miloslav Stingl a Antonín Kratochvíl. Slovem provede Petr Horký.

Výpravná obrazová publikace představuje subsaharskou Afriku, krásu zdejší přírody i mizející domorodé zvyky a tradice. Nevyhýbá se ale ani palčivým tématům, se kterými se černý kontinent potýká. „V Ugandě jsem měla možnost mluvit s desítkami bývalých dětských vojáků, kteří mají za sebou tak hrůzné věci, že z nich až stydne krev. Někteří z těch mladých lidí byli na svobodě třeba týden, kdy se jim podařilo uprchnout z armády LRA. To je jedna z nejbrutálnějších armád Afriky, která krade ve vesnicích děti, z nichž pak pomocí drilu vyrábí zabijácká monstra. Naopak, veselejší kapitolou je třeba pohled na sever Nigeru, kde se koná festival lásky Cure salée, kdy se týden tančí a provozuje naprosto volný sex. Muži si pokrývají obličej neuvěřitelným make-upem a jsou nazdobení, že má člověk pocit, že to jsou bytosti z jiné planety nebo z jiného časoprostoru,“ říká Lenka Klicperová.

Kniha představuje jedinečné snímky domorodých obyvatel a zvířat doplněné o reportážní texty. Autorská trojice je propojena nejen osobním přátelstvím, ale hlavně láskou k Africe, kterou ve své nové knize odhaluje v celé její drsné nahotě a kráse. „Hlavní je, že nás tři autory pojí léty a mnoha cestami prověřené přátelství. A věřte, že v Čadu nebo Kongu poznáte, co je ten člověk, se kterým cestujete, zač. Pojí nás taky láska k tomu šílenému kontinentu, který je plný protipólů a kontrastů a kde mnohdy vídáme nepříjemné věci, eufemisticky řečeno. Myslím, že v knize je ale podstatné, že díky Šilhovým postihuje právě i tu nenapodobitelnou krásu tamní přírody. To je něco, co se musí vidět a zažít, jen málokdo má dar tu nádheru popsat slovy...“, doplňuje Lenka Klicperová.

Více informací naleznete na www.mf.cz a www.kniha.cz

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X