Televize Metropol TV uvádí nový pořad Metropolitánek

Praha 22. ledna 2014 – Nový pořad Metropolitánek určený dětem od ledna rozšiřuje programové schéma televize Metropol TV. Moderátorem je vždy známá osobnost se vztahem k dětem a literatuře. V první sérii Metropolitánku dětem čte muzikant a moderátor Vojta Lavička a spisovatelka Bára Nesvadbová. Další sérii pohádek pro děti přečtou ze svých autorských knih Jan Budař a Zora Jandová.

Metropolitánek je pořad, ve kterém čtou před usnutím dětem známé osobnosti ze svých oblíbených knížek. „Děti mají příležitost se setkávat nejen s autory knih, ale i s herci a hudebníky a dozvědí se, co právě jim rodiče četli v postýlkách, když byli malí. Nakonec knížku, ze které se ten den četlo, posíláme konkrétnímu dítěti do dětského domova, Klokánku, nebo nemocnice. Spolupracujeme rovněž s nadacemi Konto BARIÉRY a Zdravotní klaun,“ řekla Kateřina Černá, výkonná a programová ředitelka Metropol TV.

Děti ve studiu si během natáčení užijí nejen atmosféru živého čtení, ale často si s herci budou moct i zazpívat, nebo pohádku ilustrují svými kresbami, které vzniknou při natáčení.

Stopáž: 10 minut

Periodicita: 5x týdně

Cílová skupina: 3–10 let

Termín vysílání: Po–Pá, 18:25 hod. (premiéra)

Reprízy: 3x měsíčně

http://www.metropol.cz/porady/metropolitanek/6701/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X