Metropol TV rozšiřuje programovou nabídku o nový pořad ART TIME

Praha 28. února 2014 – Metropol TV rozšiřuje od 12. března svoji programovou nabídku o nový dvanáctidílný dokumentární seriál ART TIME. Jednotlivé díly otevřou témata z oblasti současného umění, designu a architektury. V rámci hledání interdisciplinárních souvislostí v oblasti umění, nabídne dramaturgie pořadu i portréty jednotlivých současných umělců s jejich příběhy.

Pořad ART TIME představí umělce jak v ateliérech, tak při instalacích uměleckých artefaktů ve veřejném prostoru. „ART TIME je pořad, ve kterém dostávají slovo nejrůznější osobnosti z uměleckého světa napříč formami, žánry i styly. Setkání budou probíhat nejen na vernisážích, ale také v intimitě ateliérů jednotlivých tvůrců. ART TIME je tady pro všechny, kteří stojí o to rozeznat rozdíl mezi dekorací a uměním. A také pro ty, kteří mají touhu podívat se do zákulisí, hledat souvislosti, sledovat příběhy umělců se všemi jejich ambicemi, existenčními potížemi, ale i úspěchy a oceněními,“ řekla Kateřina Černá, výkonná a programová ředitelka Metropol TV a dramaturgyně a režisérka pořadu. V prvním dílu se seznámí diváci s tvorbou Veroniky Drahotové, Karin Zadrick, Hany Babák a Anny Marešková.

ART TIME

Délka: 30 min.
Frekvence: čtrnáctideník
Vysílací čas: 20:00 h.
Jednotlivé díly: 1. Ženy; 2. Sklo; 3. Malba; 4. Šperk; 5. Sběratelé; 6. Architektura; 7. Socha; 8. Design; 9. Erotika v umění; 10. Film; 11. Foto; 12. Et cetera – Řím.

Pořad vzniká ve spolupráci s nadačním fondem Eleutheria pro podporu výtvarného umění.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X