Vydavatelství Mladá fronta vydává magazín ZEN nově i v anglické mutaci

Praha 23. května 2014 - Vydavatelství Mladá fronta a její divize Euro E15 v květnu 2014 začalo vydávat časopis ZEN i v anglickém jazyce. Magazín je lifestylově zaměřeným suplementem anglicky psaného týdeníku E15 weekly a je určený anglofonním čtenářům. Jedná se o již druhou cizojazyčnou verzi magazínu ZEN. Před dvěma roky poprvé vyšla ruská verze, která rozvíjí vybrané tematické Speciály deníku E15.

Titul se jmenuje ZEN –Intelligent Lifestyle a jak název napovídá, jde o anglickou mutaci stylového měsíčníku ZEN, který vychází čtvrtým rokem spolu s deníkem E15. ZEN – Anglické vydání v sobě spojuje vysokou grafickou úroveň s kvalitními texty. Je rozdělen na několik částí: první se věnuje ekonomickým tématům spojených s česko-anglickými vztahy, druhá část nabízí módu a životní styl a ve třetí části čtenář nalezne kvalitní publicistiku zaměřenou například na historii. Magazín je doplněn je o turistické tipy a zajímavosti.

Novou edici ZENu připravuje tým novinářů pod vedením šéfredaktora Jana Müllera, kteří jsou podepsáni i pod „českým a ruským ZENem“. Na tvorbě časopisu s nimi dále spolupracují anglické novinářky. Nové anglickojazyčné vydání není jen překlopeným vydáním českého ZENu, ale jde o časopis s texty psanými speciálně pro vybranou cílovou skupinu anglickými i českými spolupracovníky redakce.

ZEN – Anglické vydání má 68 stran a bude vycházet jako čtvrtletník v nákladu 15 000 kusů. Volný prodej je v rámci trafik v celé ČR a řízená distribuce probíhá v ČR i v zahraničí. V květnu 2014 je magazín distribuován také na všech leteckých linkách v business class ČSA a v rámci terminálů a VIP salonků letiště Václava Havla. Čtenáři ho také najdou v hotelech a vybraných luxusních restauracích v centru Prahy. „Přes všeobecnou skepsi se nám daří uvádět na trh nové úspěšné tištěné produkty. Anglický ZEN není zdaleka poslední novinkou, kterou jsme pro letošní rok připravili, řekl Tomáš Skřivánek, ředitel divize Euro E15, vydavatelství Mladá fronta. Cena magazínu ZEN je 50 Kč.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X