Odborný časopis Zdravotnictví a medicína oznámil výsledky 15. ročníku soutěže Sestra roku

Praha 18. března 2015 – Slavnostní předání ocenění jubilejního 15. ročníku soutěže Sestra roku, které organizovalo vydavatelství Mladá fronta s divizí Mladá fronta Events & Congresses – Medical Services, se konalo 17. března 2015 od 19.00 h. v prostorách Hudebního divadla Karlín, Praha.

Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Záštitu dále převzaly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Rada hlavního města Prahy. Odborným garantem soutěže je Česká asociace sester.

Ocenění Sestra roku 2014 bylo uděleno ve dvou kategoriích:

● Sestra v přímé ošetřovatelské péči

V této kategorii soutěžily sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a všech formách domácí a sociální péče.

Vítězkou soutěže Sestra roku 2014 v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči se stala Bc. Jitka Fikarová, vrchní sestra, Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra ČR. Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=50

● Sestra v managementu a vzdělávání

V této kategorii soutěžily sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.

Vítězkou soutěže Sestra roku 2014 v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání se stala Mgr. Jindra Kracíková, mentorka, Vysoká škola zdravotnická, Praha.
Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=53

Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína udělila mimořádnou cenu:

● Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství

Držitele této ceny vybírá redakce ze všech došlých přihlášek s cílem ocenit celoživotní práci nominovaného, jež představuje významný kvalitativní přínos rozvoji oboru ošetřovatelství.

Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství bylo uděleno Daně Pilátové, Interní klinika FN Královské Vinohrady Praha.
Medailonek vítězky kategorie zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/soutez/detail?id=54

Ocenění, pro které hlasuje široká veřejnost:

● Sestra mého srdce Vítězku této kategorie bylo možné vybírat ze sedmi finalistů všech vyhlašovaných kategorií, které vybrala první odborná porota, a jednoho držitele Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství, a to prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz. Vítězkou hlasování se stala finalistka, která v celkovém součtu získala největší počet hlasů.

Bc. Jitka Fikarová se stala rovněž vítězkou on-line ankety Sestra mého srdce.

Jubilejní 15. ročník přinesl novinky, které zahajují novou éru tohoto prestižního ocenění. Nový formát vyhlášení výsledků soutěže Sestra roku byl modernější i díky využití špičkových digitálních technologií, které nabízí Hudební divadlo Karlín, kde se soutěž ve své historii konala poprvé.

Soutěž Sestra roku je tradiční událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Patronaci již tradičně přislíbili také zástupci Odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči Magistrátu hlavního města Prahy, ministr Ministerstva zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček a ministryně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová-Tominová. Garantem soutěže je Česká asociace sester.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala v rámci galavečera odborná porota, ve které post předsedkyně přijala paní PhDr. Martina Šochmanová, MBA, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a kvalitu a hlavní sestra, IKEM, Praha.

Soutěž Sestra roku je koncipována jako poděkování sestrám za jejich vytrvalou a obětavou práci, a to nejen vítězkám, finalistkám a nominovaným, ale také všem ostatním. Cílem ocenění Sestra roku je pozvednout prestiž a uznání tohoto nelehkého povolání.

V průběhu večera, který byl opět zpestřen hudebním programem, byla vítězkám předána ocenění, jejichž součástí jsou i hodnotné dary. Večerem, na němž vystoupil zpěvák Václav Noid Bárta, provázela moderátorka Daniela Šinkorová. K tanci a poslechu hrála po skončení oficiální části večera kapela April.

Generální partner

HARTMANN - RICO a.s.

Hlavní partneři

AGEL a.s.
BAYER AG
PRO.MED.CS Praha a.s.

Mediální partneři

Zdravotnictví a medicína
Postgraduální medicína
Tempus medicorum

Záštita

Nadace Dagmar a Václava Havlových - VIZE 97
Praha.eu
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Garant

ČAS Česká asociace sester

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X