Kniha Jak utéct času? z vydavatelství Mladá fronta doplňuje úspěšnou řadu titulů o běhání a zdravém

Praha 26. května 2015 – Kniha Jak utéct času? od autora Bruce Griersona, kterou vydává divize Knihy z vydavatelství Mladá fronta, je dalším doplněním úspěšné řady věnované v současnosti populárnímu běhání. Titul věnovaný odhalení tajemství devadesátileté hvězdy atletických oválů Olze Kotelkové navazuje na další knihy, které se staly světovými bestsellery o běhání a zdravém životním stylu Zrozeni k běhu a Hledání ultra.

Chceme být zdraví a šťastní co nejdéle, a proto hledáme univerzální recept na dlouhý a spokojený život. Existuje takový návod? Oceňovaný novinář Bruce Grierson ukazuje, že ano! Při pátrání po tajemství šťastného a dlouhého života se autor rozhodl zaměřit na nejstarší obyvatele planety, mimo jiné i na devadesátiletou sportovkyni a držitelku desítek světových rekordů Olgu Kotelkovou (2. 3. 1919 – 24. 6. 2014) a po mnoha letech strávených s touto výjimečnou sportovkyní, rozhovorů s desítkami vědců a lékařů, účastí v mnoha experimentech a laboratorních testech se mu nakonec podařilo objevit důvody, proč se mnozí lidé dožívají delšího věku než jiní.

Kniha Jak utéct času? není knihou o sportu v pozdním věku, ale návodem, jak vést šťastný a spokojený život. A k němu prostě sport neodmyslitelně patří. A přitom nezáleží na tom, zda se začnete hýbat v deseti nebo šedesáti. Lidské tělo představuje geniální systém, který zakrní, když ho nebudeme překvapovat novými výzvami, ale dokáže se po letech v nečinnosti úžasným způsobem zotavit.

„Nemusíte dosahovat světového rekordu, ale pokud si prodloužíte četbou této knihy život o jediný den, nebyla to marná investice. A o kolika jiných knihách to můžeme říci,“ říká Tomáš Dimter, Product Manager divize Knihy, vydavatelství Mladá fronta.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X