Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Juraje Herze s názvem Autopsie

Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy vydávají jedinou autorizovanou biografii významného českého režiséra Juraje Herze s názvem Autopsie (pitva režiséra) a zároveň jeho otevřenou výpovědí o posledních pěti dekádách československé a později české kinematografie.

Křest knihy proběhne tentokrát ve dvou termínech:

• V pondělí 27. července 2015 v 15:30 hodin se uskuteční beseda s Jurajem Herzem a Janem Drbohlavem u příležitostí Letní filmové školy Uherské Hradiště v prostoru Šapitó Letní poloha.

• Ve středu 9. září 2015 v 17 hodin se uskuteční křest knihy za osobní účasti Juraje Herze a Jana Drbohlava v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

ANOTACE

Juraj Herz

Autopsie

(pitva) režiséra

Juraj Herz vypráví s nezvyklou upřímností nejen o pozadí natáčení svých filmů, které se dnes řadí do zlatého fondu československé kinematografie, ale jeho vzpomínky jsou zároveň svědectvím o době nedávno minulé a o podmínkách, ve kterých žili a tvořili čeští a slovenští filmaři a divadelníci druhé poloviny dvacátého století.

499 Kč | vázaná s přebalem | 520 stran (430 fotografií) | 165 x 235 mm

Juraj Herz (*1934)

Filmový a divadelní režisér, scenárista a herec, člen Evropské filmové akademie (EFA). Natočil více než třicet celovečerních filmů a za svoji práci získal desítky profesních ocenění, například Zlaté medaile 1972 a 1979 na festivalu v Sitges za Spalovače mrtvol a Pannu a netvora, Zlatého Huga 1973 na festivalu v Chicagu za Morgianu, nebo Cenu OCIC 1979 a nominaci na Zlatého medvěda 1979 na festivalu v Berlíně za Den pro mou lásku.
Nominován byl i na jednu z nejvýznamnějších světových cen vůbec, Zlatou palmu na festivalu v Cannes 1972 za Petrolejové lampy. Je trojnásobným držitelem Bavorské státní filmové ceny za filmy Hloupá Augustina (1993), Lara – Meine Jahre mit Boris Pasternak (1994), Habermannův mlýn (2010) a mnoha dalších cen včetně Křišťálového glóbu z filmového festivalu v Karlových Varech 2010 za dlouholetý umělecký přínos světové kinematografii.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X