Stylový magazín ZEN z vydavatelství Mladá fronta slaví páté narozeniny

Praha 16. prosince 2015 – Stylový magazín ZEN, který má podtitul „Život je krásný. A vy to víte“, slaví v prosinci pětileté výročí od jeho prvního vydání. Měsíčník ZEN vychází zdarma v české a ruské jazykové verzi a je distribuován ve stojanech spolu s deníkem E15.

Stylový magazín ZEN se zaměřuje se především na oblasti spojené s módou, designem, jídlem, cestováním, sportem, nakupováním. Všechna tato obvyklá témata uchopuje svébytně, a tak svým obsahem a zpracováním se odlišuje od klasických lifestylových časopisů. „Časopis je typický překračováním běžných pravidel magazínové branže a mícháním zdánlivě vzdálených žánrů a témat. Spojujeme věci z vysoké a nízké kultury. Luxus až snobismus s filozofií a askezí. Kosmetiku s literaturou. Sport s existencialismem. To je prostě ZEN. Svět je plný paradoxů a protikladů, které ale mohou splynout v harmonii,“ říká Jan Müller, šéfredaktor magazínu ZEN.

Magazín ZEN je neobvyklý i svým ekonomickým modelem, kdy je financován výhradně z inzertních příjmů. „Inzerenti vědí, že prostřednictvím časopisu, který mixuje manažerský svět, kulturu, umění a progresivní design dokážou oslovit svou cílovou skupinu jinak než v ostatních, konvenčnějších médiích. Vytváříme i řadu advertorialů pro klienty z nejvýznamnějších českých i světových firem. Letos tým ZENu připravil také výpravnou publikaci k 190. výročí České spořitelny a otiskl v osmi číslech seriál o České spořitelně na pokračování. Využíváme tak i formu netradičních inzertních projektů, které mohou mnohem lépe vysvětlit esenci inzerujících firem,“ doplňuje Jan Müller.

V aktuálním čísle čtenáři najdou velké foto session s 25 osobnostmi spojenými s historií ZENu, které prozradily, jaká je jejich největší životní otázka. V reportáži z Washingtonu a New Yorku pod titulkem „Kam kráčíš Ameriko“ se Anastázie Harrisová zaobírá otázkou možného konce světového impéria. Ve fashion story oceňované fotografky Báry Prášilové najdete modelky v podobě egyptských faraonek. V ZENu se čtenáři dozví také o vynikajícím českém vynálezu lamp, které léčí světlem. Nebo se projdou vídeňským muzeem firmy Swarowski, kterou kdysi založil český rodák.

Magazín ZEN vychází 10x ročně v nákladu 40 tisíc výtisků a je bezezbytku rozebrán, náklad tři tisíce výtisků je zdarma rozesílán VIP čtenářům poštou.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X