Vydavatelství Mladá fronta připravilo novou knižní edici Velikáni do kapsy

Praha 8. února 2016 – Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy připravily novou knižní edici Velikáni do kapsy. Prvním titulem vydaným v nové edici je kniha připomínající 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Komiksové vyprávění, které poutavou formou přiblíží slavné historické období, reaguje na zvyšující se zájem čtenářů jak o naučnou, tak o dětskou literaturu doprovázenou mnoha ilustracemi.

„Věříme, že fakta mohou být zajímavá. Ve škole se v hodinách dějepisu učí spousta nezáživných údajů: jako například, kdy přesně byla která bitva. V knize si kladu například otázky, jak Jan Hus vypadal, jestli měl smysl pro humor a co si asi myslel, když odjížděl do Kostnice,“ řekl Tomáš Němeček, autor knihy.
Další kniha v nové edici vyjde v květnu a oslaví 700. výročí narození Karla IV. Kniha Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila vznikne ve stejné autorské spolupráci jako aktuální novinka. Divize Knihy plánuje ročně vydat až tři tituly, a proto v letošním roce sérii uzavře kniha o Tomáši Garrigue Masarykovi.

Anotace knihy

Jan Hus očima krejčího a panny Anežky

Tomáš Němeček
Ilustroval Tomáš Chlud

První díl zamýšlené zábavné série popisující naše slavné hrdiny tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních detailů, zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou krejčí Ondřej a panna Anežka, historické postavy, které Jana Husa zažily, a pak několik „laskavých čtenářů“, kteří občas nevěří svým očím, cože se to v Čechách tehdy dělo. A tak kladou otázky…

Vydavatel: Mladá fronta I Počet stran: 152 I Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá I Rozměry: 130 x 200 I ISBN: 978-80-204-3862-1 I Rok vydání: 2016 I Doporučená cena: 199 Kč

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X