Knihy z vydavatelství Mladá fronta jsou nominovány na prestižní ocenění

Praha, 8. března 2016 – Kniha Pečená zebra spisovatelky Ivy Pekárkové je nominována na prestižní cenu Magnesia Litera. Kniha od stejné autorky, Postřehy z Londonistánu, která zahrnuje spisovatelčiny blogové příspěvky, se uchází zase o Cenu Česká kniha. Obě knihy vydala divize Knihy z vydavatelství Mladá fronta.

„Již samotná nominace v kategorii Litera za prózu je pro naše vydavatelství i naši dvorní autorku Ivu Pekárkovou obrovským úspěchem. Vždyť tato kategorie je nejsilněji zastoupená jak počtem vydávaných knih, tak i kvalitou autorů,“ řekl Tomáš Černý, ředitel divize Knihy z vydavatelství Mladá fronta.
Kniha Pečená zebra je psaná s autorčiným obvyklým nadhledem, vtipem a pochopením, postavy jsou trojrozměrné a plné života, každý příběh podložený skutečnou událostí. Přečíst si Pečenou zebru, to je tak trochu jako cestovat po Africe s vynikajícím průvodcem. „Mám velkou radost, že o Pečenou zebru má zájem tolik čtenářů a občas i nějaký ten nečtenář. Nechci si vytahovat tričko, ale myslím, že tahle knížka vyplnila nevelkou, ale o to černější díru v české literatuře. Sociální média jsou sice plná černobílých vztahů i nevztahů v Česku, ale ucelený, dobře nastudovaný román o nich, pokud vím, nikdo jiný nenapsal,“ řekla Iva Pekárková, autorka knih Pečená zebra a Postřehy z Londonistánu.

Knihy z vydavatelství Mladá fronta jsou aktuálně zařazeny také v TOP výběru distribuční společnosti Kosmas v akci s názvem Velký knižní čtvrtek (Stopy v oblacích), dále do soutěží o ocenění Český bestseller (Vypadni z mýho života!, Bílá smrt), které uděluje KNIHCENTRUM.CZ, Nejlepší česká beletrie (Pečená zebra) a Nejlepší české knihy pro děti a mládež (Pohoršovna) dle výběru Institutu umění/Divadelní ústav. V květnu v rámci 22. mezinárodního veletrhu Svět knihy 2016 udělí vydavatelství Mladá fronta Výroční ceny svým autorům.

Více informací o knihách z vydavatelství Mladá fronta zde:
http://www.kniha.cz/beletrie/c-3046/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X