Vydavatelství Mladá fronta pořádá 16. ročník soutěže Sestra roku

Praha 16. března 2016 – Vydavatelství Mladá fronta, divize Medical Services a odborný měsíčník Zdravotnictví a medicína pořádají 16. ročník soutěže Sestra roku. Slavnostní galavečer Sestra roku 2015 se bude konat za osobní účasti Dagmar Havlové, patronky soutěže, a to ve středu 30. března 2016 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Praha.

Vyhlášení výsledků 16. ročníku soutěže Sestra roku se letos bude již podruhé konat v Hudebním divadle Karlín, které je vybaveno špičkovou digitální technologií. Novinkou letošního ročníku bylo, že se kandidáti mohli do soutěže přihlásit i elektronicky. Uzávěrka přihlášek byla 31. prosince 2015.

● Ocenění Sestra roku je udělováno ve dvou kategoriích

Soutěž Sestra roku je tradiční událostí, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad oceněním převzala i letos Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Patronaci převzaly: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo zdravotnictví ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Garantem soutěže je Česká asociace sester.

● Sestra v přímé ošetřovatelské péči

V této kategorii soutěží sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a všech formách domácí a sociální péče.

● Sestra v managementu a vzdělávání

V této kategorii soutěží sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.

Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína uděluje mimořádnou cenu

● Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství

Držitele této ceny vybírá redakce ze všech došlých přihlášek s cílem ocenit celoživotní práci nominovaného, jež představuje významný kvalitativní přínos rozvoji oboru ošetřovatelství.

● Sestra mého srdce

Pro vítěze této kategorie mohla hlasovat široká veřejnost. Vybrat bylo možné ze sedmi finalistů všech vyhlašovaných kategorií, které zvolila první odborná porota, a jednoho držitele Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Hlasovalo se prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz. Každý hlasující mohl udělit hlas pouze jednomu finalistovi. Vítězem hlasování se stane ten finalista, který v celkovém součtu získal největší počet hlasů.

Více informací k soutěži Sestra roku najdete zde: http://sestraroku.zdravi.e15.cz/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X