Knihy z vydavatelství Mladá fronta získaly cenu Výboru ČOS ČLS JEP

Praha, 22. března 2016 – Knihy z vydavatelství Mladá fronta ocenil Výbor České onkologické společnosti ČLS JEP. Výbor ČOS ČLS JEP vyhodnotil jako nejlepší odborné publikace roku 2015 knihy Geriatrická onkologie a Vzácné nádory v onkologii. Obě knihy vydala divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta.

Divize Medical Services poskytuje kompletní nakladatelské služby zdravotnické literatury od návrhu přes zpracování až po distribuci. „Knihy z naší lékařské i pacientské edice připravujeme ve spolupráci s předními českými i zahraničními odborníky, jejichž participace zaručuje vysokou odbornou a vzdělávací úroveň našich publikací. Knihy z divize Medical Services jsou členěny do pěti edic podle cílení publikace, a to určené lékařům, sestrám, ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům, pacientům a knihy s jinou, než medicínskou tématikou,“ řekl Karel Novotný, ředitel divize Medical Services, vydavatelství Mladá fronta. Divize ročně vydá více než 30 titulů.

Vzácné nádory v onkologii

Kniha Vzácné nádory v onkologii z pera MUDr. Kateřiny Kubáčkové a kol. představuje svým pojetím první publikaci na toto téma na našem trhu a poskytuje aktuální pohled na vzácná onkologická onemocnění, s nimiž se lékaři mohou ve své praxi setkat. Vzácné nádory představují jednu pětinu všech zhoubných nádorů. Celá polovina nemocných však na diagnózu vzácného zhoubného nádoru umírá. Symptomy vzácných nádorů jsou obdobné jako u nádorů častých. Je však nesmírně důležité věnovat pozornost odlišnostem, aby byla zajištěna časnější diagnostika a tím i vyšší úspěšnost léčby pacientů se vzácnými nádory. Publikace vyšla v edici Aeskulap.

Mladá fronta I ISBN: 978-80-204-3658-0 I Rok vydání: 2015 I Počet stran: 336

Geriatrická onkologie

Kniha Geriatrická onkologie, za níž stojí autorský kolektiv v čele s prof. Hanou Matějovskou Kubešovou a MUDr. Igorem Kissem a která vyšla v edici Postgraduální medicíny, slouží jako zdroj komplexních informací o starším pacientovi s onkologickým onemocněním. Je určena nejen onkologům, ale také neonkologicky zaměřeným specialistům a praktickým lékařům. Publikace si klade za cíl ulehčit mnohdy velmi obtížné rozhodování v oblasti polyfarmakoterapie, posouzení celkového stavu seniora ve vztahu k předpokládanému diagnostickému či terapeutickému procesu a samozřejmě i při výskytu komplikací léčby nádorového onemocnění či dekompenzace onemocnění ostatních, a to vždy v kontextu existující malignity. Cílem knihy není vytvářet rozsáhlou onkologickou učebnici, ale naopak postihnout a zdůraznit zejména odlišnosti a specifika u jednotlivých diagnóz pacientů vyššího věku.

Mladá fronta I ISBN: 978-80-204-3738-9 I Rok vydání: 2015 I Počet stran: 440

Více informací zde: http://www.kniha.cz/zdravotnicka-literatura-mlade-fronty/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X