Vydavatelství Mladá fronta připravilo pokračování knižní edice Velikáni do kapsy

Praha 1. června 2016 – Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy připravily na Den dětí pokračování knižní edice Velikáni do kapsy. Druhým titulem vydaným v nové edici je kniha připomínající 700. výročí od narození Karla IV. Komiksové vyprávění s názvem Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila opět poutavou formou přiblíží slavné historické období.

„Stalo se to tak, že jsme si s dětmi četli docela pěkné americké převyprávění životopisu Winstona Churchilla, Johanky z Arku a Jindřicha VIII. pro třináctileté čtenáře. Pátral jsem pak, jestli něco podobného nevyšlo o českých historických postavách. Jelikož nevyšlo, rozhodl jsem se napsat takové knížky pro děti sám. S redaktorkou Lucií Šavlíkovou, ilustrátorem Tomášem Chludem i ředitelem knižní divize Antonínem Kočím hned porozuměli ohledně konceptu,“ řekl Tomáš Němeček, autor knihy.

Edice Velikáni do kapsy reaguje na zvyšující se zájem čtenářů jak o naučnou, tak o dětskou literaturu doprovázenou mnoha ilustracemi. Ve stejné autorské spolupráci jako aktuální novinka vyšla v únoru první kniha připomínající 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Divize Knihy plánuje ročně vydat až tři tituly, a proto v letošním roce sérii uzavře kniha o Tomáši Garrigue Masarykovi.

Anotace knihy

Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila

Tomáš Němeček
Ilustroval Tomáš Chlud

Druhý díl série popisující naše velikány tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních zajímavostí, vtipných komentářů a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou rytíř a básník Smil Flaška z Pardubic a opat Jan Neplach - historické postavy, které krále Karla IV. zažily. A dvě „laskavé čtenářky“, které kladou všetečné otázky…

Vydavatel: Mladá fronta I Počet stran: 136 I Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá I Rozměry: 130 x 200 I ISBN: 978-80-204-4085-3 I Rok vydání: 2016 I Doporučená cena: 199 Kč

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X