Vydavatelství Mladá fronta vydává světový bestseller Návrat domů

Praha 15. září 2016 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází strhující, kaleidoskopická prvotina Návrat domů od spisovatelky Yaa Gyasi. Kniha Návrat domů v překladu Petry Diestlerové vychází 15. září 2016.

Rukopis, který je zároveň vydáván v 19 zemích světa, vzbudil senzaci vloni na veletrhu v Londýně. „Takový rukopis jsme neměli už mnoho let. O autorce se mluví jako o nové Toni Morrison, jiní ji přirovnávají k G. G. Márquezovi. Jedná se o velmi silný příběh, historickou ságu o černoších v Africe i v Americe, a aktuální je i téma migrantů,“ řekl Tomáš Černý, ředitel divize Knihy, vydavatelství Mladá fronta.

Anotace

Strhující, kaleidoskopická prvotina představuje pozoruhodný nový hlas anglicky psané literatury: román o rase, dějinách, předcích, lásce a času, který po tři sta let na dvou světadílech sleduje osudy potomků dvou sester, rozdělených v Africe osmnáctého století.

Román Yai Gyasi se táhne od ghanských válek k otrokářství a občanské válce v Americe, od uhelných dolů na americkém Jihu k Velké migraci do Harlemu dvacátého století, prochází příběhy, osudy a zeměmi a zachycuje – s pozoruhodnou úsporností a silou – obtížné hledání identity národa i jednotlivce. Yaa Gyasi napsala mistrovské dílo moderní prózy.

299 Kč | vázaná| 288 stran | rozměry 140 x 210

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X