Vydavatelství Mladá fronta přichází s novým epilogem v knize Věra Čáslavská - Život na Olympu

Praha 19. září 2016 – Vydavatelství Mladá fronta přichází s doplněným vydáním knihy Věra Čáslavská – Život na Olympu. Kniha je nově doplněna Epilogem II od autora knihy Pavla Kosatíka.

Ve vydavatelství Mladá fronta vyšla již v roce 1972 kniha Věry Čáslavské s názvem Cesta na Olymp a v roce 2012 na tuto knihu navázal autorizovaný životopis Věry Čáslavské od Pavla Kosatíka s názvem Život na Olympu. Obě knihy se staly bestsellery.

„Za čtyři roky od prvního vydání této knihy toho Věra Čáslavská ještě hodně prožila. Nejdřív, v souvislosti se sportem, kterému zasvětila největší část svého života, zažila hodně radosti na letní olympiádě v Londýně (2012), kde byla členkou širší národní výpravy. Osobní účastí podpořila české sportovce a svými „energetickými“ esemeskami přispěla přinejmenším k třem zlatým českým medailím: oštěpařky Barbory Špotákové, moderního pětibojaře Davida Svobody a cross-country cyklisty Jaroslava Kulhavého“, píše mimo jiné v doplněném Epilogu II Pavel Kosatík.

Legendární sportovní gymnastka a sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská zemřela po dlouhém boji se zákeřnou nemocí 30. srpna 2016 v úterý večer ve věku 74 let.

Kniha Život na Olympu vyšla také jako e-book (obě verze jsou k dispozici v prodejní síti).

Anotace

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života. Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990 až 1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. Kniha Pavla Kosatíka Věra Čáslavská - život na olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby. Kniha vychází s novým doslovem.

279 Kč | vázaná s přebalem| 248 stran/48 stran přílohy | rozměry 130 x 200

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X