Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu rytířských legend Karel a rytíři

Praha 21. října 2016 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází vyprávění pro děti o sedmiletém Karlu IV. a o jeho cestě do Paříže za nevěstou. Příběh je proložen také nejslavnějšími rytířskými událostmi středověké Evropy. Autorkou knihy Karel a rytíři je oceňovaná spisovatelka a ilustrátorka Renáta Fučíková, která tak navazuje na svoje předchozí tituly věnované historickým událostem.

„Dnešní děti jsou připraveny vnímat velké příběhy už v útlém věku. Nakonec, rytířské ctnosti jako odvaha, věrnost, velkorysost, starost o slabé - to jsou ctnosti, které nepatří jen do středověku a měly by je uznávat i dnešní děti. Musí jim však o nich někdo přečíst. Naše kniha je ideální společné rodinné čtení“, řekla Renáta Fučíková, autorka knihy.

Anotace

Výběr nejslavnějších evropských rytířských legend je orámován a spojen vyprávěním o putování malého Karla IV. z Čech na francouzský královský dvůr. Sedmiletý Václav, následník českého trůnu, vyráží na otcův příkaz do Paříže spolu s početnou suitou průvodců. Ti se ho již během cesty snaží vzdělávat a seznamovat s důležitými vlastnostmi a cnostmi, jaké by měl mít budoucí vladař. Jako dobrý vzor takových ctností jim poslouží slavné rytířské legendy. A tak si můžeme přečíst barvitá vyprávění o Artušovi, Beowulfovi, Siegfriedovi a Kriemhildě, o svatém Jiřím, patronu rytířů, svatém Martinovi, o Karlu Velikém a rytíři Rolandovi a samozřejmě i o patronu české země, svatém Václavu a jeho věrném rytíři Podivenovi.

399 Kč | Pevná bez přebalu lesklá | 176 stran | rozměry 210 x 250

Více informací o knize naleznete zde: http://www.kniha.cz/karel-a-rytiri/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X