Kniha Jan Masaryk z vydavatelství Mladá fronta má další dotisk

Praha 6. března 2017 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vyšel poprvé v listopadu 2016 titul Jan Masaryk s podtitulem Pravdivý příběh.

Film Julia Ševčíka nazvaný prostě Masaryk, životopisné drama o synovi prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, získalo v sobotu 4. března 2017 ocenění ve 12 kategoriích 24. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie Česky lev. Snímek Masaryk se stal nejlepším filmem roku. Mladá fronta u této příležitosti uvádí na knižní pulty další dotisk knihy Pavla Kosatíka a Michala Koláře nazvané Jan Masaryk. Součástí knihy je bohatá fotografická příloha.

Film jde do kin 9. března 2017.

Anotace

O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově ovlivnily vývoj našeho státu a národa, je vyčerpávající. Autoři „pravdivého příběhu“, prvního uceleného a dosud zřejmě nejobjektivnějšího životopisu Jana Masaryka, napsaného živým, čtivým stylem, nás přesvědčují o opaku. Na základě dostupné literatury, a především zevrubného prostudování dosud neznámých archivních pramenů, nám podávají nový, překvapivý portrét politika, který vedle své lidové, veřejností určené masky, měl ješte jinou tvář, temnější a složitější, a jehož rozporuplný život byl opředen mnoha idealizujícími mýty. Vedle neznámých faktů z jeho soukromého života, stejně jako ze života rodiny TGM; přináší kniha také zasvěcený pohled do zákulisí československé zahraniční politiky, na jejímž utváření se Jan Masaryk ve své době výrazně podílel. Podnětným a objevným líčením vztahu a vývoje meziválečné československé diplomacie, situace v západním odboji za druhé světové války nebo činnosti tzv. Národní fronty po roce 1945 vsazují autoři „pravdivý příběh“ Jana Masaryka do širších souvislostí našich i světových dějin. Po rozebraném prvním i druhém vydání vychází nyní kniha znovu, tentokrát doplněná o reflexi dosavadního stavu bádání o smrti Jana Masaryka.

299 Kč | pevná s přebalem lesklá | 64 stran | rozměry 140 x 210

Více informací o knize naleznete: https://www.kniha.cz/jan-masaryk-pravdivy-pribeh-filmova-verze/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X