Vydavatelství Mladá fronta vydává další knihu Pavla Kosatíka Jan Masaryk

Praha 16. listopadu 2016 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází titul Jan Masaryk s podtitulem Pravdivý příběh. Autoři knihy Michal Kolář a Pavel Kosatík životní příběh Jana Masaryka zasazují do širších souvislostí.

O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově ovlivnily vývoj našeho státu a národa, je vyčerpávající. Autoři „pravdivého příběhu“, prvního uceleného a dosud zřejmě nejobjektivnějšího životopisu Jana Masaryka, napsaného živým, čtivým stylem, nás přesvědčují o opaku.

Anotace

Na základě dostupné literatury, a především zevrubného prostudování dosud neznámých archivních pramenů, nám podávají nový, překvapivý portrét politika, který vedle své lidové, veřejností určené masky, měl ješte jinou tvář, temnější a složitější, a jehož rozporuplný život byl opředen mnoha idealizujícími mýty. Vedle neznámých faktů z jeho soukromého života, stejně jako ze života rodiny TGM; přináší kniha také zasvěcený pohled do zákulisí československé zahraniční politiky, na jejímž utváření se Jan Masaryk ve své době výrazně podílel. Podnětným a objevným líčením vztahu a vývoje meziválečné československé diplomacie, situace v západním odboji za druhé světové války nebo činnosti tzv. Národní fronty po roce 1945 vsazují autoři „pravdivý příběh“ Jana Masaryka do širších souvislostí našich i světových dějin.

299 Kč | pevná s přebalem lesklá | 64 stran | rozměry 140 x 210

Více informací o knize naleznete: https://www.kniha.cz/jan-masaryk-pravdivy-pribeh-filmova-verze/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X