Vychází knižní novinka Záchrana českých uprchlíků 1938-39

Praha 20. března 2017 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází nový knižní titul Záchrana českých uprchlíků 1938-1939. Autor knihy William R. Chadwick hned v úvodu píše: na památku všech, kteří se na letišti a nástupišti pražského nádraží rozloučili, ale nemohli své blízké následovat.

Autor knihy se soustředil především na pomoc a práci Britského výboru pro uprchlíky z Československa. V aktivitách výboru vyniká pět osob – Doreen Warrinerová, Nicholas Winton, Trevor Chadwick, Bill Barazetti a Kanaďanka Beatrice Wellingtonová.

Anotace

Sir Nicholas Winton nebyl sám… Nenechte Československo na holičkách! Hlásaly transparenty demonstrantů v Londýně na podzim roku 1938. A právě na pomoc a práci Britského výboru pro uprchlíky z Československa se soustředil autor této knihy. V aktivitách výboru vyniká pět osob -Doreen Warrinerová, Nicholas Winton, Trevor Chadwick, Bill Barazetti a Kanaďanka Beatrice Wellingtonová. Siru Nicholasi Wintonovi se dostalo za tuto záslužnou činnost náležitého uznání, ostatním však patřičné zásluhy přiznány nebyly. Autorovi se podařilo na základě archivních materiálů a výpovědí pamětníků zcela objektivně zrekonstruovat podíl prácejednotlivých aktérů pomoci a postarat se tak o to, aby jejich práce nebyla zapomenuta.

249 Kč | vázaná bez přebalu | 176 stran | rozměry 130 x 200

Více informací o knize naleznete: https://www.kniha.cz/zachrana-ceskych-uprchliku-1938-39/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X