Vydavatelství Mladá fronta partnerem projektu České století v komiksu

Praha 20. března 2017 – Vydavatelství Mladá fronta, divize knihy vydalo ve spolupráci s Edicí Česká televize rozsáhlou devítidílnou komiksovou sérii nazvanou Češi. Autorem projektu je spisovatel a historik Pavel Kosatík, který stojí také za vznikem scénáře oceňovaného televizního seriálu České století (scénář a režie: Robert Sedláček, Česká televize, 2013). Ve středu 29. března se v Galerii Lucerna slavnostně otevírá navazující výstava České století v komiksu.

Vernisáž výstavního projektu České století v komiksu se koná ve středu 29. března od 18 hodin v Galerii Lucerna, Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1. Autogramiády se zúčastní Pavel Kosatík a ilustrátoři jednotlivých dílů. V programu vystoupí saxofonista Mikoláš Chadima. Vstup na vernisáž i výstavu je zdarma. Výstava potrvá do 18. dubna 2017. Partnerem výstavy je vydavatelství Mladá fronta.

Při příležitosti slavnostního otevření výstavního projektu České století v komiksu bude na místě v prodeji vydání všech devíti dílů ve sběratelské krabici, a to za zvýhodněnou cenu. Autory jednotlivých dílů pojednávajících o zásadních politických událostech v našich moderních dějinách je devět významných českých komiksových tvůrců: Ticho 762, Vojtěch Mašek, Marek Rubec, Vojta Šeda, Dan Černý, Karel Jerie, Jiří Husák, Štěpánka Jislová a Karel Osoha.

Více informací na Kniha.cz: https://www.kniha.cz/popularne-naucna-literatura/c-3047/

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X