Portál Finance.cz překonal milion reálných uživatelů

Praha 4. dubna 2017 - V březnu portál Finance.cz překonal poprvé v historii milion reálných uživatelů za měsíc a zaznamenal tak meziroční růst návštěvnosti o více než 60 % (zdroj: NetMonitor). K rekordní návštěvnosti (1.064.860 RU) přispěla nově spuštěná služba Finanční produkty online, která se v únoru rozšířila o možnost sjednání cestovního pojištění, půjček či změny dodavatele plynu a elektřiny. V současné době Finance.cz nabízejí 10 finančních produktů, kde je pojištění, hypotéky, půjčky, kreditní karty, energie a nově připravované spoření.

„Rekordní denní návštěvnosti jsme dosáhli již v únoru 2017, kdy portál poprvé v historii navštívilo 66 tisíc reálných uživatelů za den a zhlédnuto bylo 200 tisíc stránek za den. Vliv na to má i nová redakční posila týmu Hana Bartušková a především šéfredaktor Lukáš Pololáník,“ řekl Erik Dvořák, ředitel divize Online, vydavatelství Mladá fronta.

Mezi nejčtenější články v měsíci březnu patřily ty s daňovou problematikou: Jak se změní vaše čistá mzda, když ČSSD zavede progresivní zdanění? Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I. a II. Jak získat daňový bonus za rok 2016? Kdy můžete uplatnit slevu na manželku a kolik vám vrátí na daních? Víte jak se daní příjmy z pronájmu bytů? Jak na přepis auta? Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti? Když končí platnost řidičského průkazu.

Portál Finance.cz se zabývá především tématy, jako je finanční investování, poradenství a prodej. Nabízí svým uživatelům mnoho praktických článků, kalkulátorů, řadu srovnání finančních produktů i dat ze světových burz a množství dalších užitečných aplikací, jako jsou návody, formuláře a kalkulačky, které návštěvníkům pomohou orientovat se ve světě financí. Rubrika Poradna nabízí uživatelům různá témata týkající se osobních i firemních financí: daní, mezd, účetnictví, důchodů, finančních produktů z oblasti investic, pojištění, bydlení či spoření, a také na různé právní záležitosti. Dotazy uživatelů zdarma zodpovídají právníci, daňoví a účetní poradci a u finančních produktů redaktoři portálu Finance.cz. Speciální podstránka Profit.finance.cz je zaměřena na manažery a střední management významných podniků ČR. Profit.finance.cz nabízí hlavní téma s důrazem na servisní a praktické informace pro podnikatele a živnostníky.

Portál Finance.cz navštěvují uživatelé z bonitnější cílové skupiny. Od ledna do března 2017 si na mzdové kalkulačce spočítalo mzdu víc než 453 tisíc uživatelů (UV z Google analytics). V průměru udělali 2,5 výpočtu (zkoušeli různé částky) a průměrná zadaná hrubá mzda byla 48 tisíc Kč hrubého. Přitom například před dvěma lety (za období 1 až 3/2015) si mzdu spočítalo víc než 260 tisíc uživatelů, v průměru udělali dva výpočty a průměrná zadaná mzda byla 41 500 Kč hrubého. Zatím poslední známá průměrná mzda v ČR je 29 320 Kč hrubého (za čtvrté čtvrtletí 2016).

Podle sociodemografické zprávy SPIR z ledna 2017 má portál Finance.cz oproti průměru ostatních médii zařazených v NetMonitoru v sekci Ekonomika, finance, právo:

• vyšší procento vysokoškolsky a středoškolsky vzdělaných lidí - 77 % Finance.cz vs. 60 % průměr zbylých medií

• průměrný čistý příjem domácnosti nad 35 tisíc Kč - 31 % Finance.cz vs. 23 % průměr zbylých medií

• vyšší procento RU v produktivním věku 25 až 64 let – 80 % Finance.cz vs. 71 % průměr zbylých medií

• výrazně vyšší procento uživatelů, kteří používají internet 21 a více dní v měsíci – 63 % Finance.cz vs. 34 % průměr zbylých.

Portál Finance.cz má i slovenskou verzi Finance.sk. „Za březen 2017 zaznamenaly slovenské Finance.sk meziroční růst počtu reálných uživatelů o víc než 76 % a staly se už čtvrtým největším ekonomickým webem na slovenském internetu z 15 sledovaných. Ve srovnání s loňským květnem, od kdy jsou Finance.sk opět měřeny v AIMmonitoru, tak poskočily o sedm příček vzhůru. Finance.sk jsou dnes suverénně nejrychleji rostoucí ekonomický web na Slovensku,“ dodal Erik Dvořák. Portál Finance.cz oslavil v únoru 2017 již 20 let své existence a je tak nejstarším oborovým portálem na českém internetu. Portál Finance.cz z vydavatelství Mladá fronta patří v současné době mezi nejnavštěvovanější finanční servery na českém internetovém trhu.

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X