Komisař Vrťapka řeší případ prokletí zubu moudrosti v nové knize pro děti z vydavatelství MF

Postava komisaře Vrťapky se již sedm let pravidelně objevuje na stránkách časopisu Mateřídouška. Knižní novinku však tentokrát lze označit za detektivní román pro děti. Díky popularitě dvou předchozích knih, které se dočkaly celkem osmi dotisků, byla aktuální kniha vydána i na Slovensku s názvem Komisár Vrtilabka a prekliatie zuba múdrosti.

Populární psí detektiv komisař Vrťapka řeší další ze svých případů. Tentokrát se jedná o záhadné zmizení slona Marlona ze zoologické zahrady. V jeho detektivní kanceláři se čtenáři mohou procvičovat v úsudku a kombinačních dovednostech a řešit řadu úkolů, rébusů a hádanek. V nejnovější knize, kterou autor sám napsal i ilustroval, se děti mohou těšit nejen na komisaře Vrťapku, ale také na slona Marlona a kočku Hermínu.

Slavnostní křest knihy za účasti autora se uskuteční ve čtvrtek 9. prosince 2010 ve 14.30 hodin v Království železnic, Stroupežnického 23, Praha 5.Hostem křtu bude šéfredaktorka časopisu Mateřídouška Martina Arnoštová. Slavnostní křest proběhne v rámci oslav 65. narozenin časopisu Mateřídouška.

Anotace knihy

V napínavém detektivním příběhu komisař Vrťapka rozplétá nitky zločinu v samém srdci zoologické zahrady. Je záhadné zmizení slona Marlona nešťastná náhoda, nebo zlý úmysl? A jak je do všeho zapleten tajemný zub moudrosti? Mějte na paměti, že komisař Vrťapka tentokrát pro dobro a spravedlnost nasazuje vlastní kožich. Naštěstí není věhlasný detektiv na stopě rafinovaného padoucha sám, v patách má nezvanou společnici. A je to vážně kočka! Příběh plný nečekaných zvratů a podivných okolností pobaví malé i velké čtenáře.

598/095/1-komisar_vrtapka_a_prokleti_zubu_moudrosti.jpg

249 Kč /64 stran / vázaná bez přebalu /rozměry 215 x 215/ EAN 9788020423511 / ISBN 978-80-204-2351-1/ Mladá fronta a. s. 2010

Více o knize

„Díky spolupráci Mateřídoušky a Petra Morkese – ilustrátora a autora knihy Komisař Vrťapka & prokletí zubu moudrosti – jsem měla možnost přečíst si tento napínavý a vtipný příběh ještě před vytištěním knihy. Skvěle jsem se u něj pobavila. Když se mi pak dostala k rukám hotová kniha s povedenými Petrovými ilustracemi, přečetla jsem si ji se zájmem ještě jednou. Přeji Petrovi, Vrťapkovi i jejich knižní novince, aby podobně nadchla i ostatní čtenáře.“

Martina Arnoštová, šéfredaktorka časopisu Mateřídouška

Více o autorovi

Petr Morkes (1973) vystudoval Fakultu architektury na ČVUT v Praze, pokračoval studiem na Katedře animované tvorby na FAMU v Praze. Petr Morkes pracuje jako ilustrátor, vizuální umělec, spisovatel, režisér animovaných spotů a hudebních klipů. Od 2003 se zabývá ilustracemi dětských knížek. Žije a pracuje v Praze.

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v Česku. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů divize Časopisy. Vydavatelství Mladá fronta vydává v divizi Noviny od roku 2007 ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2009 i multiregionální týdeník Mladá fronta Sedmička. Divize Online provozuje například ženské weby (Dáma.cz, Recepty.cz, Maminka.cz, Fitweb.cz), mužské weby (Živě.cz, MobilMania.cz, Autorevue.cz), zpravodajské weby (E15.cz a Sedmička.cz) a cestovatelský portál Orbion.cz. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

V případě zájmu o poskytnutí více informací a recenzních výtisků nás prosím kontaktujte na níže uvedené adrese.

Kontakt

Mgr. Magda Novotná
PR Specialist
Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4
tel. +420 225 276 190

Mgr. Pavlína Míčová
PR Manager
Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4
tel. +420 225 276 484
mob. +420 724 267 739
email: micova@mf.cz

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X