Časopis Mateřídouška z vydavatelství Mladá fronta slaví 65. narozeniny

První číslo Mateřídoušky vzniklo 19. prosince 1945 z iniciativy spisovatele Františka Hrubína a od té doby Mateřídouška vychází nepřetržitě. Logo na jeho žádost vytvořil známý malíř Josef Lada. Za celou dobu své existence měla Mateřídouška celkem 15 šéfredaktorů. Již od prvních čísel byly součástí časopisu komiksy, básničky, pohádky a ilustrace. Od 90. let se obsah rozšířil o reportáže ze světa lidí a zvířat a aktuální témata, od roku 2002 najdeme v časopise karton na vystřihovánky, hry a pexesa. Dnes v Mateřídoušce objevíte pestrou nabídku rubrik. „Časopis Mateřídouška připravujeme s cílem čtenáře nejen pobavit, ale přinést jim také co nejzajímavější informace z různých oblastí. Avšak i stránky s prvky vzdělání jsou koncipovány tak, aby s nimi děti bavilo pracovat. Texty jsou doplněné spoustou zajímavých fotek i kvalitních ilustrací.

607/095/1-materidouska_12_2010_small.jpg

Periodicita: měsíčník / počet stran: 48 / náklad: 65 000 / ročník: 66

Naši čtenáři v Mateřídoušce naleznou například reportáže ze světa lidí i zvířat, hravou angličtinu, křížovky, nápady a tipy, komiksy, technické vychytávky, vzdělávací stránky oživené různými kvízy a úkoly. Prostě vše, co může zaujmout kluky a holky ve věku od osmi do jedenácti let, s rodiči mohou Mateřídoušku číst i děti od sedmi let. Dětem mladším, od tří do sedmi let, je věnován další titul z vydavatelství Mladá fronta – časopis Sluníčko. I zde děti naleznou spoustu veselého čtení a zábavných úkolů. Sluníčko baví své malé (ne)čtenáře už 43 let,“ říká Martina Arnoštová, šéfredaktorka časopisu Mateřídouška. Pravidelně vycházející rubrika Detektivní kancelář komisaře Vrťapky je u čtenářů natolik populární, že se její hlavní postava stala maskotem časopisu. Komiks má i svou knižní podobu, která se dočkala již tří volných pokračování.

Vydavatelství Mladá fronta časopisu připravilo dvě narozeninové oslavy. První se uskuteční 8. prosince 2010 v rámci slavnostní předpremiéry filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka v Palace Cinemas Nový Smíchov. Pro děti ze sponzorovaných dětských domovů a výherce soutěže z listopadové Mateřídoušky je zde před promítáním filmu připraven zábavný program. Druhou akcí k významnému výročí Mateřídoušky je oslava v pražském Království železnic ve čtvrtek 9. prosince 2010, spojená s křtem nejnovější knihy Petra Morkese Komisař Vrťapka & prokletí zubu moudrosti.

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Odpovídá tomu i široké a pestré portfolio titulů divize Časopisy. Vydavatelství Mladá fronta od roku 2007 vydává ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2009 i multiregionální týdeník Mladá fronta Sedmička. Divize Online provozuje například ženské weby (Dáma.cz, Recepty.cz, Maminka.cz, Fitweb.cz), zpravodajské weby (E15.cz a Sedmička.cz) a cestovatelský portál Orbion.cz. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

Kontakt

Mgr. Pavlína Míčová PR Manager Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4-Modřany
tel. +420 225 276 484
e-mail: micova@mf.cz

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X