Maminka.cz – nový projekt pro maminky na internetu

Cílovou skupinou webu jsou jak maminky a těhotné, tak i ženy, které se na těhotenství připravují. Obsahová část webu je složena z článků úspěšného časopisu Maminka. Návštěvnice si dále mohou vytvořit svůj osobní profil a Maminka.cz funguje jako jejich sociální síť. Do profilu si uživatelky vkládají nejen údaje o sobě, ale i počet svých dětí, jejich data narození, jména, fotogalerie atd. Mezi ostatními uživatelkami si mohou najít své virtuální či skutečné kamarádky, vytvářet skupiny přátel, posílat si vzkazy, fotky a využívat další funkce typické pro komunitní weby. Výhodou registrace je například i to, že web automaticky doporučuje články určené věkové kategorii podle věku dítěte.

Uživatelky spolu diskutují v diskusních fórech, která si mohou samy zakládat, mohou psát osobní deníčky. U každého uživatelského obsahu si může návštěvnice zvolit, jaký okruh lidí smí vidět její údaje (všichni, jen registrovaní, jen kamarádky apod.). Je tak vyřešeno soukromí těch maminek, které ho pro sebe či své děti na webu požadují. V poradnách jsou dotazy návštěvnic zodpovídány odborníky na porodnictví, pediatrii, dětskou výživu a další obory.

Web dále nabízí kompletní databázi porodnic. Profil každé porodnice obsahuje všechny základní údaje, ale i fotografie z pokojů, ceny nadstandardních služeb, umístění porodnice na mapě a hodnocení porodnice ostatními uživatelkami. Pro výběr jména miminka je k dispozici databáze všech běžných i neobvyklých jmen, je možné vybírat je podle mnoha parametrů. Velmi úspěšnou sekcí je i bazárek sloužící k prodeji dětského a těhotenského zboží.

Start webu je podpořen on-line reklamní kampaní pod sloganem „Vaše odborná kamarádka na internetu“ a letní soutěží o rodinný zájezd a další ceny. Návštěvnost webu by do podzimu měla přesáhnout 200 tisíc maminek měsíčně. Inzerci na webu prodává obchodní tým on-line divize Mladé fronty.

975/489/maminka.obr.jpg

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X