Server Živě.cz z vydavatelství Mladá fronta získal již potřetí Křišťálovou lupu

Praha, 26. listopadu 2010 – V pražském Divadle Archa se 25. listopadu 2010 již popáté předávala ocenění českého internetu Křišťálová lupa. Vítězem kategorie Specializovaná média se stal server Živě.cz z vydavatelství Mladá fronta a získal tak potřetí za sebou toto prestižní ocenění. Ze stejného vydavatelství byl v dané kategorii nominován i server MobilMania.cz. Ředitel divize Online Petr Bednář, který má všechny internetové projekty vydavatelství na starosti, byl zároveň nominován v kategorii Osobnost roku.

Vydavatelství Mladá fronta se stalo pátým největším provozovatelem českého internetu. „Mladá fronta měla odvahu do internetu investovat v době, kdy propukla ekonomická krize a ostatní vydavatelé náklady spíše škrtali,“ říká Petr Bednář, který ve vydavatelství působí od roku 2008. Nově postavená divize Online se pustila do rekonstrukce stávající zhruba desítky webů, které vydavatelství Mladá fronta spravovala, a brzy se rozhodla také k expanzi. Kromě nově vytvořených webů do své správy získala několik webů se zajímavou doménou a v roce 2010 pak on-line divizi brněnského vydavatelství CPress Media. Strategií divize Online je vybudovat dobře vyprofilované portfolio webů ve čtyřech oblastech – technologiích a webech pro muže, portálech pro ženy, ve zpravodajství a v oblasti cestování. V první skupině je to například Živě.cz, MobilMania.cz a AutoRevue.cz, ve druhé skupině Dáma.cz, Recepty.cz a Maminka.cz, ve třetí skupině E15.cz, Sedmička.cz a odborné ZDN.cz a Strategie.cz, ve čtvrté skupině portál Orbion.cz.

V současnosti vydavatelství provozuje 25 webů s návštěvností okolo dvou milionů lidí měsíčně. Podle uvedeného čísla jsou internetové projekty vydavatelství šesté nejvýznamnější na českém trhu, podle výnosů z inzerce dokonce čtvrté. Server Živě.cz s claimy „Počítače nás baví“ dosáhl v říjnu 2010 následujících hodnot návštěvnosti: RUest – 539 745 (odhad reálných uživatelů), PV – 9 743 621 (zobrazení), ATSest – 21m 55s (průměrně strávený čas).

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů divize Časopisy. Vydavatelství Mladá fronta vydává v divizi Noviny od roku 2007 ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2009 i multiregionální týdeník Mladá fronta Sedmička. Divize Online provozuje 25 webů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

Kontakt

Mgr. Pavlína Míčová
PR Manager
Mladá fronta a. s.
Mezi Vodami 1952/9
143 00 Praha 4
tel. +420 225 276 484
mob. +420 724 267 739
e-mail: micova@mf.cz
web: www.mf.cz

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X