Vydavatelství Mladá fronta jako první v České republice představí časopisy vytvořené přímo pro Apple

Praha 11. ledna 2011 – Pilotní čísla časopisů Computer a ForMen z vydavatelství Mladá fronta si mohou zdarma stáhnout všichni majitelé tabletu iPad, který se od konce listopadu 2010 prodává i v České republice a jehož obliba stále roste. Podle neoficiálních zdrojů je v ČR majitelů iPadu už přes 4000.

Časopisy Computer a ForMen v iPadu nejsou obyčejným PDF souborem, ale jedná se o obsah zcela přizpůsobený barevnému displeji iPad s úhlopříčkou 10“. Články, které znáte z papírového časopisu, jsou znovu přestránkovány pro iPad a každý článek je doplněn o interaktivní prvky. Přidány jsou prvky v papírovém časopise nemyslitelné – video, galerie fotografií, otáčecí fotografie ze všech stran, aktivní odkazy do internetu.

Procházení iPadového časopisu je stejně snadné jako čtení běžného časopisu, tj. tažením vlevo a vpravo, jako když čtenář listuje časopisem. Formát je zajímavý i pro inzerenty, protože inzerci je možné doplnit o efektní interaktivní a multimediální prvky, jako například odkazy na nový produkt, e-shop, stránku s aktuální akcí, nahrané video je podobné jako reklama v televizi. Tablet iPad používá mnohem kvalitnější displej než většina běžných LCD panelů.

Světová vydavatelství již několik týdnů uvádějí nové časopisy přizpůsobené pro tuto čtečku. Vydavatelství Mladá fronta tak bude tento trend následovat v České republice jako první.

721/442/1-ipad.jpg

zpět na výpis
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X